16.10. kell 17.00 | Viljandi Kitarrifestival 2020 - Johannes Laas Kvintett

Johannes Laas kvintett on kollektiiv, kus kohtub punkjazz ning põhjamaine kõlapilt. Muusikalist sümbioosi luuakse läbi 2019. aastal Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia pälvinud Johannes Laasi loomingu, kus on jäetud ruumi ka improvisatsioonile ning vahetule muusikalisele dialoogile. Koosseis on leidnud varasemat heakskiitu esinedes Tudengijazz festivalil, andes kontserte helilooja enda kodulinnas Tartu Genialistide Klubis ning ühtlasi ka Philly Joe’s Jazziklubis.

Kontserdil astuvad üles Johannes Laas ja Kristen Kütner kitarril, Tobias Tammearu saksofonil, Karl Tammaru bassil ning Martin Petermann trummidel. Esitamisele tuleb koosseisu verivärske debüütalbum.
Kontserti aitab korraldada Eesti Jazzliit.
Vaata lisaks: https://viljandiguitar.ee/
NB! Kontsert korraldatakse vastavalt antud perioodil avalikele üritustele kehtivatele reeglitele. Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.
Pileti/passi ostmisel palume silmas pidada, et festivali üritustele ei ole lubatud need, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19-sse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on ägeda respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (palavik, kuiv köha, hingamisraskused).


UUS AEG!!! 
05.11. kell 19.00 | Jazz.ee ja Rüki Galerii LIVE | Marianne Leibur Trio

Marianne Leibur - vokaal
Joel Remmel - klaver
Janno Trump - bass

Sel õhtul astuvad lavale kolm noort muusikut, kes on ennast juba paljude eestlaste südameisse laulnud ja mänginud. Kuulda saab kauneid meloodiaid Eesti autoritelt, omaloomingut ja mõnusalt rütmikaid palasid. Laval on Marianne Leibur (laul), Joel-Rasmus Remmel (klaver) ja Janno Trump (basskitarr).
Marianne Leibur on noor laulja ja viiuldaja. Ta õpib hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris, kuid sel õppeaastal täiendab ta ennast Rootsi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Kevadel toimunud Uno Naissoo nimelisel loomingukonkursil pälvis ta esimese koha palaga “Tinasõdur”. 2019. aastal toimunud rahvusvahelisel konkursil Riga Jazz Stage sai Marianne esimese koha ning maineka Läti
helilooja maestro Raimonds Paulsi antava eripreemia. Möödunud aasta detsembris avaldas lauljatar
oma esimese albumi, millele omistati Eesti Muusikaauhindadel nominatsioon ''Aasta debüütalbum''.
Joel Remmel (s 1989) on Eesti noorema generatsiooni üks omanäolisemaid ja hinnatumaid pianiste. Ta on kohalikus jazzielus aktiivselt osalenud enam kui kümme aastat, tehes koostööd pea kõigi Eesti ja arvukate välismaiste suurkujudega. Ligi 9 aastat on Joel eestvedanud omanimelist ansamblit Joel Remmel Trio. Selle ajaga on avaldatud neli stuudioalbumit - "Lumekristall" (2012), "More Than Fishermen" (2014), "Some Things Never Change" (2016) ja "Sharp" (2019). Joeli äratuntav klaverimäng kõlab veel ligi 25 heliplaadil, mis peamiselt kodumaiste muusikutega on salvestatud. 2011. aastal pälvis Joel äramärkimise "Noor Jazzitalent". 2013-14 aastal osales ta European Jazz Orchestra koosseisus üle-euroopalisel kontsertreisil. Nii Eesti kui välismaa muusikutega koostöös on Joeli mäng jõudnud lisaks Euroopa publikule ka Venemaa, USA, Hiina ja Jaapani kuulajateni.Tegevmuusiku tiheda graafiku kõrval on Joel õppejõud ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis.
Janno Trump on Eesti üks hinnatumaid noorema generatsiooni bassiste, eelkõige tegev jazzmuusikuna, kuid mänginud ja plaate salvestanud ka väga erinevate pop- ja rockartistidega. Ta on kirjutanud muusikat nii väiksematele jazzansamblitele kui ka bigbändile ning on eestvedajaks jazz-funk orkestrile JT Conception. 2017.a aprillis pälvis Janno Trump festivalilt Jazzkaar "Noore Jazzitalendi" auhinna.Lisaks Marianne Leibur Triole toetab Janno oma bassimänguga hetkel aktiivselt ka paljude teiste bändide
tegemisi - Karl-Erik Taukar Big Band, Sofia Rubina Band, Linda Kanter Quartet, Funkifize, Maarja Aarma MA, Late's 5, The Swingin' Sisters & Band jt.

Vaata Marianne muusikavideot ‘’Eile, täna, homme’’, mille teksti on kirjutanud armastatud luuletaja Ellen Niit inspireerituna hetkedest Hiiumaal.
https://www.youtube.com/watch?v=CmbiE31mQHU

LISAINFO:
Kontsert algab kell 20. Piletid on müügil eelmüügis Ticketeris ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 7€, sooduspileti hind 5€, kohapeal vastavalt 10€ ja 7€. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele. Laudu on võimalik broneerida kirjutades ruki@rukigalerii.ee.


UUS AEG!
12.11. kell 19.00 | Jazz.ee ja Rüki Galerii LIVE | Anna & Erki Pärnoja

Anna Pärnoja - vokaal
Erki Pärnoja - kitarr, vokaal

Anna Kaneelina bändiga debüütalbumi üllitanud Anna Pärnojat on kirjeldatud kui urbanistlikku maagi, kes ei karda oma sisemaailma jagada. Erki Pärnoja on oma sooloprojektiga avaldanud instrumentaalmuusika albumid “Himmelbjerget” ja “Efterglow” ning on avastamas uusi orkestraalsemaid helimaastikke avades end ka vokalistina. Laulukirjutajatest abielupaar Anna ja Erki Pärnoja loomingut saab kuulda intiimses duo esituses.

LISAINFO:
Kontsert algab kell 19. Piletid on müügil Ticketeris ning saadavusel enne kontserti kohapeal. Eelmüügis pileti hind 7€, sooduspileti hind 5€, kohapeal vastavalt 10€ ja 7€. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele.