22.11. kell 19.00 | Jakapi, Præstholm & Soo @ Rüki Galerii

Plaadiesitluskontsert:
Jakapi, Præstholm & Soo „Beek!“ (Improtest Records 2019)

Vokalist Roomet Jakapi ja kitarrist Mart Soo koostöö vabaimprovisatsiooni vallas on kestnud juba hulga aastaid. Ühiselt on esinetud mitmetes koosseisudes ja duona, andes välja ka albumi „Ärkvelsilm“ (Improtest Records 2017). Nüüd on nad koostöös teeneka taani jazzmuusiku, kontrabassist Niels Præstholmiga valmis saanud uue albumi, mis kannab nime „Beek!“. Albumi materjal on salvestatud 10. novembril 2018 Sønderborgis. Trio Jakapi, Præstholm & Soo esitleb plaati 4 kontserdiga (Tallinnas, Pärnus, Tartus ja Viljandis).

LISAINFO:
Kontsert algab kell 19. Piletid on müügil eelmüügis Ticketeris ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 7€, sooduspileti hind 5€, kohapeal vastavalt 10€ ja 7€. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele. Laudu on võimalik broneerida kirjutades ruki@rukigalerii.ee.


05.12. kell 20.00 | Jazz.ee ja Rüki Galerii LIVE | Lauri Kadalipp Social Jazz

Lauri Kadalipp - saksofon
Kirke Karja - klahvpillid
Tõnu Tubli - trummid

Auhinnatud saksofonist Lauri Kadalipp on Eesti jazzmuusikamaastikul kiirelt kanda kinnitav andekas muusik. Kasvades üles muusikat armastavas perekonnas, pole see absoluutselt ootamatu, et Lauri elutee teda muusikani viis. Olles oma karjääri esimestel sammudel, on Lauri juba mänginud end arvukatesse ansamblitesse ja projektidesse nii väikestel kui ka suurtel lavadel. Tema muusikutee on aastate jooksul ristunud väga paljude erinevate tuntud muusikute ning ansamblite, orkestritega. Teda võib näha ka juhatamas vägesid kollektiivis New Wind Jazz Orchestra.

Aastal 2018 pärjati Lauri Kadalipp Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu poolt välja antava auhinnaga “Noor Jazzitalent”.

Ansamblis Lauri Kadalipp Social Jazz on auhinnatud saksofonist Lauri Kadalipu eestvõttel jõud ühendanud Eesti säravamad kanda kinnitavad jazz-muusikud Allan Järve, Kirke Karja ja Tõnu Tubli. Koos eksperimenteeritakse tuntud jazz'i-hittidede ja omaloominguga ning otsitakse inspiratsiooni nii standarditest, R’n’B-st kui ka kõigest sellest, mida nüüdismuusikal pakkuda on. Kord agressiivselt, kord leebelt põimuvad faktuuri kõrgemates kihtides puhkpillihelid, ristudes maitsekate rütmide ning värvika harmooniaga. Nii sünnib vahetu, emotsionaalne ja atraktiivne muusika, mis otsekui kaaluta olekus hõljudes jätab kuulaja otsustada, kus on tõde, kus on vundament. Kollektiiv on andnud arvukalt kontserte üle Eesti aastast 2017, hullutanud oma publikut särtsaka, energiarohkete helidega ning on pälvinud hiljem hulgaliselt positiivset vastukaja. Ansambliga Lauri Kadalipp Social Jazz on välja antud 2 albumit - täispikk album "Feels Just Right" (2018) ning EP "Live at Põhjala Factory" (2019).

LISAINFO:
Kontsert algab kell 20. Piletid on müügil eelmüügis Ticketeris ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 7€, sooduspileti hind 5€, kohapeal vastavalt 10€ ja 7€. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele. Laudu on võimalik broneerida kirjutades ruki@rukigalerii.ee.
https://www.ticketer.ee/jazzee-ja-ruki-galerii-live-lauri-kadalipp-social-jazz/