Rüki galerii on 2019. aastast tegutsev kaasaegse kunsti näitusegalerii ja müügigalerii Viljandi vanalinnas. Korraldame näitusi, kus pakume vaatamiseks maalikunsti, fotokunsti, graafikat, skulptuuri ja installatsioone jm. Galerii eesmärk on tutvustada Eesti professionaalsete kunstnike loomingut nii kohalikele elanikele kui külalistele Eestist ja mujalt maailmast. Millest tuleb galerii nimi? Galerii asub ajaloolises aidahoones, mille seinalt renoveerimistööde käigus leiti mulgikeelne kiri 'Rüki jahu', viidates rukkijahu hoidmiskohale. 

MEIE TEGEVUSVALDKONNAD
Korraldame näituseid, kus eksponeerime erinevaid kunsti meediume, nii maalikunsti kui fotokunsti, graafikat, skulptuuri ja installatsioone jm. Lisaks näitustele leiab meie galerii programmist kontserte, vestlusringe, kunstnike tuure jm huvitavat. Aitame kunsti osta ja müüa, samuti pakume sellel alal konsultatsioone.
Pakume galerii rentimise võimalust erinevate ürituste korraldamiseks – töötoad, koolitused, seminarid, teatrietendused, kontserdid jne. Pöördu oma ideega meie poole ning vaatame, kas saame selle siin ruumides teoks teha.

Rüki galerii on Kunstiasutuste Liidu üks asutajaliige. Kunstiasutuste Liit on Eesti näituseasutuste, kunstinäituste korraldajate ja kunstialaste tugiteenuste pakkujate ühendus. Liidu eesmärk on edendada organisatsioonide koostööd, korraldada valdkondlikku huvikaitset ja tõsta ühiskonna kunsti alast teadlikkust.