Rüki residentuur toetab residendi aeglast loomet ja suunab fookuse individuaalsele kunstipraktikale. Piisaval määral isoleeritust võtab maha survestatuse produtseerida konkreetset tulemit, näiteks teoseid näitusele (viimane pole sugugi lubamatu). Residentuuris viibimise eesmärk võib olla ka lihtsalt soov nihutada rutiini. Seega on kunstnikul vabad käed loomaks sarnast atmosfääri oma isiklikule stuudiole, kuid tehes seda teises keskkonnas. Soovi korral saab pidada vestlusi Rüki galerii ruumides residentuuris viibimise aja jooksul tekkinud mõtete vahetamiseks avaliku publikuga.

Kunstivaldkonnad: 
kõik kunstivaldkonnad 
Asukoht: Tartu tn 7c, Viljandi linn
Residentuuri kestvus: 1 nädal - 2 kuud
Kandidaadi sobivus: Kunstnik peab olema võimeline katma oma reisi- ja elamiskulud.
Residentuuri poolt pakutav: Privaatne möbleeritud korter koos kõige vajalikuga ning ateljeepind, mis on ühendatud eespool nimetatud korteriga. Kuna residentuur on samas hoones Rüki galeriiga, siis võimalik ka galeriid kasutada, eeldusel et pind on sel hetkel vaba. Lisavõimalused: koostöö TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga (metallitöö, rahvuslik käsitöö, etenduskunstid, muusika jpm), Kondase keskusega (rikkalik autsaiderkunsti kogu), Viljandi Kunstikooliga jt Viljandimaal tegutsevate asutustega.
Maksumus: Tasu suurus sõltub ajaperioodist ja muudest tingimustest.
Eritingimusteta hinnad:
1 nädal (6 ööd) - 275 eurot
2 nädalat (13 ööd) - 500 eurot
4 nädalat - 800 eurot

Residentuuri kirjeldus: Rüki residentuur asub Tallinnast 160 km kaugusel Viljandis. Maja on ehitatud 19. sajandi teisel poolel ja värskelt renoveeritud 2022/2023. aastal. Residentuur alustas tegevust 1. juunil 2023. See on kohtumispaik loomeinimestele, kunstnikele, muusikutele, kirjanikele jt oma kunsti tegemiseks ja ka publikule näitamiseks.
Residentuuri haldab MTÜ Rüki Residentuur ning loomekeskkond pakub loojatele majutus- ja tööruume, toetades neid vajadusel avalike ürituste, näituste, töötubade jmt korraldamisel.
Viljandi on väga rahulik ja inspireeriv keskkond loominguga tegelemiseks, mis võimaldab suurlinnamürast eemaldumist ja keskendumist. Rüki Residentuur asub Viljandi linna südames ja kõik muu vajalik on käe-jala juures ning pole otsest vajadust autoga liikumise järele. Tallinn asub u 2 tunni rongisõidu ning Tartu u 1 tunni bussisõidu kaugusel.
Minimaalne residentuuris viibimise aeg on 1 nädal ja maksimaalne 2 kuud. Vastavalt kokkuleppele on kunstnikul võimalus korraldada töötuba, kunstniku vestlus vm kultuurisündmus, eksponeerida kohapeal publikule oma loomingut vmt.
Eelneval kokkuleppel on residentuuris võimalik viibida koos kaaslasega ja/või perega. Lemmikloomade kaasavõtmine samuti kokkuleppel.

Kandideerimine:
Residentuuri kandideerimiseks kirjeldage lühidalt, mida te residentuuris plaanite teha ja märkige ära eelistatud residentuuris viibimise aeg. Lisage enda lühitutvustus ja CV, 6–10 hiljutist näidist oma töödest või veebilehe link. Saatke oma avaldus e-posti aadressile: residentuur@rukigalerii.ee.

Kui olete valitud Rüki residentuuri, saate selle kohta ametliku kinnituse. Kinnituskirjaga saate taotleda rahalist toetust (näiteks) Eesti Kultuurkapitalilt või

kunstiorganisatsioonilt, millega olete seotud.
Rüki residentuur ise hetkel stipendiume välja ei jaga.

Rüki residentuur on LOORE (Eesti Loomeresidentuuride Võrgustiku) liige.