Albert Gulk & Priit Pangsepp "GP"

Albert Gulk & Priit Pangsepp
GP
14.05.-13.06.2020
Näitusel „GP“ saavad kokku kahe Kursi Koolkonna esindaja, Albert Gulgi ja Priit Pangsepa, värskemad joonistused ja maalid.

Albert Gulgi töid iseloomustab isikupärane joonistuslaad, kus ta juhindub monumentaalkunsti ja pannooliku esituslaadi reeglitest. „Gulk kasutab tegelikult oma ulmelises hulluses end ümbritsevat tegelikkust, isegi lähimaid kaaslasi. Ta tõesti moonutab tegelikkuse ulmehulluslikuks. Uinuv mõistus sünnitab koletisi, võib-olla isegi freudistlikke koletisi. Ehkki ma ei ole kindel, kas Freud analüüsis ka õudusunenägusid. Gulgi barbie’d on ühtaegu barbie’d ja anatoomiliselt võigas vale. Deformatsioon annab oma nihkes neile unenäolise tegelikkuse,“ kirjutab luuletaja Hannes Varblane.

„Kogu tema kulgemist ilmestab koloriidimäng. Teda piinavad sugudevahelised probleemid ning painavad suhete kolmnurgad. Armastuse okkad. Minu jaoks on tema voolavas joones midagi hermafrodiitset, aga ka alasti keha mitmemõttelisust. Ta elab omas maailmas ja tundub, et mingil määral mõjustab teda arvutiasjandus, samuti Viljandisse hillitsetud elu. Temas elutseb edasiviiv tehniline paremuspüüdlus, mida tasakaalustab temaatiline stabiilsus,“ iseloomustab Hannes Varblane Priit Pangseppa.

Albert Gulk (s. 1969) lõpetas 1996. aastal Tartu Ülikooli maaliosakonna, osaleb näitustel alates 1988. aastast. Samal aastal asutas koos Ilmar Kruusamäe, Peeter Alliku ja Priit Pangsepaga Tartus Kursi Koolkonna. Elab ja töötab Tartus. Ta on Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1995. aastast.

Priit Pangsepp (s. 1966) lõpetas Tartu Kunstikooli 1985. a. ning alustas näitustel osalemist aasta varem, 1984 ning on üks Kursi Koolkonna rajajaid. Elab ja töötab Viljandis. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Tartu Kunstnike Liidu liige alates 1992. a.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Press
05.06.2020
Glamuurne visuaal kui ajastu märk. Tiiu Männiste. Sirp
Eelmine
Näituse tuur kunstnikuga: Edith Karlson
Järgmine
Osta Üks Kunstiteos Päev