August Künnapu "Suvised spordimängud" 26.07.-31.08.2019

26.07.-31.08.2019
Kuhu minna Viljandis? Näituse avamisele 25.07. kell 17!

See on kunstniku kolmas näitus Viljandis. Eksponeeritud on viimase kümnekonna aasta jooksul valminud kümme spordimaali.

"Sporditemaatika on üks olulisemaid teemasid minu loomingus kasside ja arstide-patsientide kujutamise kõrval. Olen aegade jooksul maalinud umbes 16 erinevat spordiala, sh jooksmist, jalgpalli, teivashüpet, aerutamist, võimlemist, odaviskamist ja vibulaskmist. Mind huvitab spordi dünaamika tasakaalustamine läbi maali staatilise olemuse," kommenteerib autor oma loomingut.

"Künnapu paigutab oma sportlased mererannale, tenniseplatsile, liuväljale, jalgpalliväljakule. See, mis neid tegelasi ühendab, on igast poorist pakatav innukus. Mis sest, et liigutused on tihti naljakalt kohmakad ja nurgelised. Künnapu on siin oma irooniaga segatud huumorit täismahus rakendanud. Ja need läti või eesti iluuisutajad on tõesti äärmiselt jaburad, vähem naljakad ei ole ka võimlejad või mitmed muud tegelased," arvab Tartu kunstiteadlane Mare Joonsalu.

Londoni kuraator, kirjanik ja kunstnik Harry Pye kirjutab Künnapu viimases maaliraamatus nii: "Keegi kunagi ütles, et kunst peaks lohutama häirituid ja häirima mugavaid. August kui inimene ja tema maalid on erakordsed ja võluvad. Tihti maalib ta "tavalisi" inimesi, kes teevad "tavalisi" asju, kuid tulemus on veider või teeb kergelt rahutuks. Kunstnikest sõbrad on mulle öelnud, et Augusti tööd toovad meelde mineviku suuri meistreid, näiteks Malevich, Rousseau ja Leger. Võib-olla on vara öelda, kas August on suur meister või mitte? Tema lugu ja teekond ei ole kaugeltki veel lõppenud, aga mulle meeldiks mõelda, et ühel päeval pannakse tema maalid välja maailma parimates galeriides".


Eelmine
Kiwa näitus "Metanoia" 07.06.-20.07.2019
Järgmine
Richard Denny "Kajakamber" 07.09.-05.10.