Richard Denny "Kajakamber" 07.09.-05.10.


"Kajakamber"
Richard Denny
ning ühisteos Tõnis Luigega
07.09.-05.10.2019
Väljapanekule tulevad Briti/Austraalia kunstniku Richard Denny väljendusrikkad, kujundlikud ja emotsionaalsed tööd, mida on tugevasti mõjutanud viis Eestis veedetud residentuuriaastat. Muuhulgas esitletakse näitusel Eesti sepa Tõnis Luigega koostöös sündinud suuremõõtmelist installatsiooni, mis võtab näitusesaalis enda alla terve seina ja toob võimendatult publiku ette mõlema kunstniku loomingulise isikupära.

Richard Denny kunstiteosed väljendavad ja uurivad ideid, tõekspidamisi, uskumusi ja sensoorseid kogemusi, mis on nii füüsilised, filosoofilised, emotsionaalsed kui füsioloogilised ning mõjuvad väljakutsuvalt, lohutavalt, mõtlemapanevalt, kinnistavalt, paljastavalt, naljakalt, kutsuvalt, tõrjuvalt ja
haaravalt. Tema tööd õhutavad meid vaatama pealispinna alla ja küsima, kuhu me ühiskonnas ja maailmas õigupoolest kuulume, missugused on meie kohustused, millised on meie moraalsus ja empaatia. Need küsimused esitab kunstnik nii endale kui vaatajatele.

Kunstnik kasutab akrüül- ja õlivärve, pliiatsit, korrapäraseid ja korrapäratuid värvitud lõuendeid, puitu, teksti, paberit ja detailseid regionaalkaarte (viitega Alfred Korzybski kaardi ja territooriumi suhtele) ning seab need paberile ja puidule. 
Eelmine
August Künnapu "Suvised spordimängud" 26.07.-31.08.2019
Järgmine
Jazz galeriis