Mark Raidpere "Kaugekõne"

Mark Raidpere
Kaugekõne
20.02.-30.04.2021

Näitust tutvustav videoklipp

Kunstnik esitleb Viljandis videoinstallatsiooni „After/Ahead“ (2017) ning kahte uut fotoseeriat, neist üks valminud koostöös Tiiu Suviga.

Mark Raidpere: „Mõtlen elamise ruumist, mis on täidetud tahtmiste ja lootuse, elu edenemise elevusega. Et jalge all oleks kindel põrand ja seinas aken, millest välja vaadata. Ruum ise on väsinud, täidetud mälestuste ja seoste, ammu tähtsuse kaotanud luhtumiste ja saavutuste, ununevate inimeste kurbuse ja jõuga. Ta domineerib, kaitseb ja määrab.“ Koostöös Tiiu Suviga valminud „Isolatsioonidialoog“ (kevad 2020) on osa Fotomuuseumi algatatud ja erinevaid autoreid ühendanud projektist Isolatsioonidialoogid, mille eesmärgiks oli visuaalsete dialoogide abil fikseerida isolatsiooni aja tajumist.

Mark Raidpere (1975) on fotograaf ja videokunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on esindanud Eestit 51. Veneetsia Kunstibiennaalil isikunäitusega „Isolator“ (2005). Raidpere töid on eksponeeritud arvukalt rahvusvahelistel ühis- ja isikunäitustel ning ta on pälvinud mitu mainekat auhinda nii Eestis kui ka välismaal. Teda esindab Galerie Michel Rein (Pariis).
Tiiu Suvi (1969) on ajakirjanik. Ta portreteerib inimesi Ekspress Meedia ajakirjas „Anne & Stiil“ ning Eesti Ekspressi kultuurilisas „Areen“.

Täname: Eesti Kultuurkapital, Artproof, Elavad Pildid, Siim Vahur, Aleks Märtson, Johannes Säre, Villem Säre, Maimu Raidpere, Martin Tuulik

Press
30.04.2021
Telefonimäng. Kaisa Eiche. Sirp.ee
Eelmine
Rüki galerii talvemüük
Järgmine
Mark Raidpere videotuur