Rüki kunstiamps #3


Rüki galerii kunstiamps tuleb taas, juba kolmandat korda! Seekordsel üritusel esitletakse uut raamatut "Viljandi kunstielu 20. sajandi teisel poolel", mille autoriks on kunstiteadlane Tiiu Männiste.

Varakevadistel kunstiampsudel meenutati Viljandi kunstielu säravaid 90ndaid. Vestlusringis osalesid kunstnikud Priit Pangsepp ja Kersti Rattus ning kuulajate hulgas võis kohata ka kunagisi Viljandi Kunstnike Ühenduse liikmeid.
 
Kolmandale kunstiampsule tasub tulla kõigil Viljandi kunstihuvilistel, sest esitlemisele tuleb vastvalminud raamat „Viljandi kunstielu 20. sajandi teisel poolel“. Raamatu autor Tiiu Männiste kirjeldab oma värskes teoses Viljandi kunstielu erinevaid tahke nii Nõukogude okupatsiooni ajal kui ka taasiseseisva Eesti radikaalsetel 90ndatel. See on lugu ühe väikelinna poolesajandi pikkusest kunstielust, kus ka keeruliste olude kiuste loodi omanäolist kunsti. Viljandlased saavad raamatu abil taaskohtuda oma tuttavate kunstnike loominguga ja legendaarse kunstifestivali Kiriküüt sündmustega. Raamatu kujundaja on Margit Randmäe.
 
Rüki kunstiamps #3 toimub kolmapäeval, 12. juunil kell 18.00 Rüki galeriis (Tartu tn 7c, Viljandi). Raamatu autoriga vestleb kunstikriitik Mari Kartau. Huvilistel on kohapeal võimalus soetada ka uut raamatut.
 
Oled oodatud!

Eelmine
"Urmas Ploomipuu geomeetriline realism. Kokkupuuted ja peegeldused"
Järgmine
"Vormumise eeldused"