Uus ürituste sari "Rüki kunstiampsud"

Meil on hea meel kutsuda Sind osalema uue ürituste sarja esimesele vestlusõhtule Rüki galeriis. 1990ndad oli kogu riigis radikaalsete muutuste aeg. Millised olid tollased kunstisuunad ja võimalused Viljandis ning kuhu ollakse oma loominguga teel täna? Vastuseid pakub alustav ürituste sari – Rüki kunstiampsud.

Viljandi kunstiloos on üks väga märgiline kuupäev, 2. veebruar, mil on alguse saanud kaks olulist kunstisündmust. 115 aastat tagasi 2. veebruaril 1909 toimus Viljandis esimene teadaolev kunstinäitus, kui tollases Maagümnaasiumis eksponeeriti baltisaksa kunstniku Carl Alexander von Winkleri (1860 – 1911) maale. Juba sama aasta sügisel korraldas ta ka oma teise väljapaneku, kuid Winkleri mõju Viljandi kunstielule jäi üürikeseks. 2. veebruaril 1993 asutati Viljandi Kunstnike Ühendus, mille tegevus püsis aktiivsena üle kümnendi ning mõju on tunda tänaseni. Tollase Kilpkonna Galerii asemele rajati Kondase Keskus, samuti soovitasid kunstnikud uue raamatukogu projekteerimisel ka näituste ruumi Viljandi Linnagalerii näol.

„Kõige nähtavamad tegevused – arvukad näitused ja atraktiivsed performance´d toimusid kunstnike ühenduse poolt korraldatud kunstifestivalidel KIRIKÜÜT,“ meenutab festivalide üks korraldaja Tiiu Männiste. „Viljandi Kunstnike Ühenduse asutamiskoosoleku protokollis on 34 allkirjastanud liiget, üle poole neist tegutsevad tänagi veel aktiivselt. 

Rüki kunstiamps #1 toimub 29. veebruaril kell 18.00 Rüki galeriis. Esimesel kohtumisel meenutab 90ndaid ja tutvustab oma uuemat loomingut Viljandi tegevkunstnik Priit Pangsepp. Vestlust juhib kunstiteadlane Tiiu Männiste. Pakume ka veini ja suupisteid.
Eelmine
Lauri Koppel "Unenägija veel magab"
Järgmine
Angela Maasalu "Õnnelik maja"