Angela Maasalu "Õnnelik maja"

Angela Maasalu
"Õnnelik maja"
08.03.-20.04.2024
Näituse avamine 7.03. kell 17!
17.30 Kunstnikutuur 
Oled oodatud Angela Maasalu isikunäituse "Õnnelik maja" avamisele Rüki galeriis neljapäeval, 7. märtsil kell 17.00. Näitus on suures osas valminud kunstniku kolmenädalase residentuuri jooksul Viljandis.

Näituse keskmes on kunstniku varasem teos "Võta võta kõik!" (2020), millel olev naisfiguuri lõhkine keha sümboliseerib olukordi, kus sõnad ja keel meid alt veavad ning murede ja tunnete väljendamiseks tundub lihtsam end füüsilisel moel arusaadavaks teha – lõhki lõigata, katki teha.
 
Maasalu on alates 2013. aastast elanud Londonis ning pikem Eestis viibimine seoses residentuuriga tähendas autori jaoks omaenda ja kunagise kodumaa vahelise suhte põhjalikumat lahkamist. Maailmas, mis polariseerub järjest hirmutavama kiirusega, on füüsiline kahevahelolek veelgi kummalisemaks muutunud. Eesti on mitmekihiline – siit leiame nii õnne kui ka vaiba alla pühitud õnnetust; lugusid rahvuslikust uhkusest ja suletusest. Oleme hädas soo jätkumisega, olles samal ajal üks vägivaldsemate paarisuhetega riike Euroopas.
 
"Õnnelik maja" sisaldab endas lugusid suurest hirmust, kodust ja koduigatsusest. Individuaalsed meelehaigused ja rõõmud saavad selgeks just läbi teiste inimeste. See on Eesti kõverpeegel, aga samas ka päriselt õnnelik peegeldus. See kõneleb meile õnne paljususest ning suurtest ja väikestest hirmudest, mille eest saab õnnelikus majas peidus olla.
 
Angela Maasalu (s. 1990) on Londonis elav ja töötav maalikunstnik. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis maali ja kunstiajalugu (BA 2012), Eesti Kunstiakadeemias maali (MA 2015) ning täiendanud end Inglismaal UAL Central Saint Martinsi ülikoolis (2013–2014). Tal on olnud isikunäitusi Eestis, Inglismaal ja Kreekas.
 
Kunstnik tänab: Lilian Hiob, Marten Esko, Gerda Sülla, Anu Raud, Viljandi Kunstikool, Rüki Residentuur, Rüki Raam
Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Viljandi Linnavalitsus.
 
Näitus jääb avatuks 20. aprillini 2024.

PRESS
05.04.2024
Brief Notes on the Art and Manner of Arranging Oneself. Laura de Jaeger. echo gone wrong
12.04.2024
Tontlik teraapiaseanss keset päikselist päeva. Kerly Ritval. Sirp


Eelmine
Uus ürituste sari "Rüki kunstiampsud"
Järgmine
Rüki kunstiamps #2