Art Allmägi & Katrin Piile "Paremad ajad..."

Art Allmägi & Katrin Piile
Paremad ajad...
18.02.-25.03.2023
Näituse avamine 17.02. kell 17!

Reedel, 17. veebruaril kell 17 avatakse Art Allmägi ja Katrin Piile ühisnäitus „Paremad ajad…ˮ. Näitus võtab vaatluse alla fragmendid minevikust, detailid varasemast esteetikast ja kunstist ning vaatleb neid tänapäevases (kunsti)kontekstis Allmägi installatsioonide ja Piile maalikeele kaudu.


Kaarel Kurismaa on öelnud: „Paremad ajad ei ole ainult möödas, vaid ootavad ka ees”.

Allmägist ja Piilest enam kui poole vanema kunstniku lauses peegeldub elutarkust ja humoorikust, kuid joonistub ka välja asjaolu, et mõttekäigus puudub otsene viide olevikule. „Ometi olevikuga oleme kõige vahetumas kontaktis. Mõtetes olevikust minevikku ja tulevikku reisimine toimub hetkega. Taoliste rännakute tulemused on persooniti erinevad. Minevikku nähakse üldiselt helgemalt, kuna fragmentaalseid noppeid möödanikust romantiseeritakse. Tuleviku nägemused sõltuvad peamiselt hetke häälestuslikust seisundist,ˮ kirjutavad kunstnikud näitust tutvustavas tekstis.

Näitusel eksponeeritavad Katrin Piile teosed tegelevad ajaliste kihistuste, korduste, mustrite ning maalimeediumi eripäradega. Art Allmägi teosed mängivad kunsti ja käsitöö vahelisel hallil alal paiknevate objektidega, neid transformeerides, arendades ning osaliselt tühistades. Tema installatiivses väljapanekus on dekoratiivsed elemendid, käsitöö ning klassikaline skulptuur transformeerunud nüüdiskunstiks.


PS! Allmägi ja Piile siiralt usuvad, et paremad ajad ei ole ainult möödas, vaid ootavad ka ees.

Art Allmägi (1983) on Eesti skulptor ja installatsioonikunstnik. Ta on õppinud skulptuuri Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (BA, 2008) ja Eesti Kunstiakadeemias (MA, 2011). Teda on autasustatud Kristjan Raua preemiaga (2018), Ado Vabbe preemiaga (2017) ja Köler Prize’i publikupreemiaga (2016).

Katrin Piile (1987) on vabakutseline maalikunstnik ja joonistaja, kes elab ja töötab Tallinnas. 2010. aastal lõpetas Piile Eesti Kunstiakadeemia maali erialal. Näitustel on esinenud aastast 2006 ja 2019. aastast kuulub Eesti Maalikunstnike Liitu.


Näitus jääb avatuks 25. märtsini.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Viljandi Linnavalitsus.

Press
14.03.2023 Mineviku jäänukid tänapäeva kastmes. Johanna Jolen Kuzmenko.
24.03.2023 Pindade (meta)psüühika. Kaire Nurk. Sirp 


Eelmine
Britta Benno "Polaarulm"
Järgmine
Evelin Zolotko "Päeva Palee III"