Evelin Zolotko "Päeva Palee III"

Evelin Zolotko
Päeva Palee III
31.03.-06.05.2023
Näituse avamine 30.03. kell 17!

Neljapäeval, 30. märtsil kell 17.00 avatakse Viljandis Rüki galeriis Evelin Zolotko maalinäitus „Päeva Palee III“, mis jätkab rännakuid arhitektuursetel maastikel, kus puudub elu, kuid valitseb korraga vaikus, rahu ja pinge.  

Päeva palee maalid on justkui aegruumi müsteeriumid küsimustega - mis oli? mis juhtus? mis tuleb? Täielik elu puudumine inimtekkelises keskkonnas mõjub kummastavalt - ühtaegu kõrvulukustava vaikusega ja teisalt äreva ootusega, sest me ei ole harjunud sellise vaikusega. 

Näitus on jätk kunstniku 2021. aastal Tartus galeriis Pallas ja Tallinnas Solaris galeriis toimunud väljapanekutele. „Päeva Palee maastikke võib kujutada ette kohtadena, kus on keegi tegutsenud, loonud utoopilise keskkonna, mille otstarve pole päris selge – ja see võibki selgusetuks jääda. Ent maalidel on kujutatud hetke, mis pole tähenduslik ainult päikesevalguse, s.t kellaaja, vaid ka aja kui sellise kontekstis. Võib mõelda nii: need ruumid on hüljatud, võib-olla igaveseks, keegi on just pühkinud seinte vahelt ära viimase kühvlitäie liiva ja lahkunud viimase alusega. Ja võib mõelda vastupidi: need ruumid ootavad täitumist, need on juba täitumas, kohe astub keegi nurga tagant või sammaskäigu varjust välja,“ kirjutab Jan Kaus varasemate näituste põhjal. 

Evelin Zolotko (1982) on Tartus tegutsev maalikunstnik. Ta on lõpetanud Kõrgema Kunstikooli Pallas (2008) ja Tartu Ülikooli maaliosakonna (MA, 2012), näitustel esinenud 2005. aastast. 2016. aastal pälvis ta Ado Vabbe preemia maaliseeria „Plat Principal“ eest. Ta on Tartu Kunstnike Liidu liige. 


Näitus jääb avatuks 6. maini. 

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Viljandi Linnavalitsus.


Eelmine
Art Allmägi & Katrin Piile "Paremad ajad..."
Järgmine
Cloe Jancis "Soovide kaev"