Jenny Grönholm ja Jass Kaselaan "Mälestused"

Jenny Grönholm ja Jass Kaselaan 
Mälestused
25.11.-30.12.2021

Näitusel on eksponeeritud Jenny Grönholmi uus maaliseeria „Terendus“ ning Jass Kaselaane skulptuurigrupp „Lelud“.  

Väljapanek visualiseerib mälu, mäletamise ja mälestustega seonduvat. Mälestused on igaühel tema enda omad ja kordumatud. Tahame me või mitte - mälestustel on oluline osa meie elus ja enesemääratluses. Näitusel eksponeeritavad maalid ja skulptuurid esindavad autorite isiklikke mälestusi. Jenny Grönholmi maalidel on kujutatud mälupildid lapsepõlvest - mällu talletunud pildid isikutest, asjadest, olukordadest, lõhnadest, helidest, tunnetest - füüsilistest ja vaimsetest aistingutest. Jass Kaselaane skulptuuride inspiratsiooniks on mälupildid kadunud mänguasjadest. Betoonkujud on vaadeldavad mälestusmärkidena lapsepõlvele – kadunud paigale ja ajalõigule aegruumis. 

Jenny Grönholm (1988) on sündinud Soomes, kuid elab ja töötab Tallinnas. Ta on saanud bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakadeemias graafika erialal ning magistrikraadi samas skulptuuri ja installatsiooni alal. Ta on teinud isikunäitusi Tallinnas ja Helsingis ning osalenud grupinäitustel nii Eestis kui Soomes. 

Jass Kaselaan (1981) on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli ning saanud magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias skulptuuri ja installatsiooni erialal. Kunstnik on osalenud mitmetel isikunäitustel nii Eestis kui Soomes ja Lätis ning grupinäitustel Eestis, Soomes, Lätis, Belgias ja Prantsusmaal. Teda on autasustatud Anton Starkopfi stipendiumiga (2011), Kristjan Raua nimelise kunstipreemiaga (2014) ja Köler Prize’i peapreemiaga (2014). 

 

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.Press

21.12.2021
Lapsepõlve mälupildid Rüki galeriis. Tiiu Männiste. Sakala
Eelmine
Mihkel Kleis "Tähenduseväline vaade"
Järgmine
Rüki galerii talvemüük