Mihkel Kleis "Tähenduseväline vaade"

Mihkel Kleis
Tähenduseväline vaade
15.10.-20.11.2021
Näituse avamine 14.10. kell 17!

Näitusel on väljas kaheteistkümnest teosest koosnev maaliseeria, mis valmis kunstnikul peale kaheksa aasta pikkust pausi maalimisest.  

Vahepealsetel aastatel keskendus kunstnik peamiselt muusikale, salvestades palju uut materjali, mis enamjaolt ilmus helikassettidena, tema enda kujundatud ümbristega. Maalimise asemel tegeles kunstnik käsitsi pliiatsite ja markeritega joonistatud graafilise disainiga, milles oli alati tähtis koht tekstil. Teksti sisuline tähendus, ja isegi loetavus, lükkus tahaplaanile või kadus üldse, oluliseks sai paigutus ja tähevormide dünaamika. Kleisi uus maaliseeria kujutab raamidest väljaspool tekkinud olematuid tähti ning nendest moodustatud ornamente – piltkirja, mida igaüks ise lahti mõtestada saab. 

Mihkel Kleis (1977) on eesti maalikunstnik ja helikunstnik. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias tekstiili eriala ning õppinud EKA interdistsiplinaarsete kunstide osakonna magistrantuuris. Kunstnik on näitustel osalenud alates 1997. aastast. Viimaste aastate loominguline tegevus hõlmab nii visuaalkunsti kui helikunsti.  

Rüki galerii kutsus Kleisi oma teoseid eksponeerima ajendatuna tema senisest mitmekülgsest loometegevusest ning ka varasemast kokkupuutest tema teostega, mis hõlmavad nii maali kui graafikat ning sobivad hästi Rüki galerii kaasaegse kunsti tutvustamise kontseptsiooniga. 

 

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.


Press
09.11.2021
Maalimispausilt naasnud Mihkel Kleis imedemaal. Kai Vallikivi. Sakala
19.11.2021
Tähendusloome tagurpidikäik. Kiwa. SIRP
Eelmine
Jüri Kask "Kosk"
Järgmine
Jenny Grönholm ja Jass Kaselaan "Mälestused"