Juss Piho "Ümbermäng"

Juss Piho
Ümbermäng
01.04.-07.05.2022
Näituse avamine 31.03. kell 17!
Neljapäeval, 31. märtsil kell 17.00 avab Juss Piho Rüki galeriis isikunäituse "Ümbermäng". Näitusel saab näha viimase kolme aasta jooksul valminud töid, sealhulgas ka päris uusi, esmaesitlusel olevaid teoseid.
 
Juss Piho maalid on paljuski segu läbi elatud sündmustest ja sõnadesse raskesti pandavatest fragmentidest, nii positiivsete kui ka negatiivsete tundmuste seostest. Lõpuni mitteseletatavatest situatsioonidest, inimeste omavahelistest aistingutest ja hetkedest. Alguses mittetähtsatena näivate detailide taasmeenutustena kokkumängu otsimistega.
 
„Mängin erinevate mälukompositsioonidega, talletades enda jaoks kõige mõjuvamat. Värviküllus pole minu töödes eesmärk, küll aga värvide omavaheline kraadimine ja pingestamine, samuti on väga suur roll kompositsiooni ülesehitusel,“ kirjeldab Juss Piho oma teoseid.
 
Juss Piho (1963) on Eesti maalikunstnik. Ta on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Alates 1988. aastast on ta esinenud paljudel personaalnäitustel ning grupinäitustel Eestis ja välismaal.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Viljandi Linnavalitsus.

Press
26.04.2022
Maalidesse püütud minevikukogemused ja igapäevaelu. Kai Vallikivi. Sakala
Eelmine
Kaido Ole "Pealinna salat"
Järgmine
Margit Lõhmus "Ei saa läbi +- Armastusetuba"