Kaido Ole "Pealinna salat"

Kaido Ole 
Pealinna salat
18.02.-26.03.2022
Näituse avamine 17.02. kell 17!

Neljapäeval, 17. veebruaril kell 17.00 avab Kaido Ole Rüki galeriis isikunäituse „Pealinna salat“, kus saab näha valitud teoseid läbi kolme aastakümne.  

Viimased paar-kolm aastat on Kaido Ole mõelnud oma senistest töödest ülevaatenäituse tegemise peale. Arvestades kulunud aastaid ja tehtud tööde hulka, peaks sellise näituse toimumiskoht olema päris suur ruum, isegi ruumid, et kõik vajalik ära mahuks. Sellegipoolest otsustas kunstnik, et piiratud ruumiga Rüki galerii seintel võiksid olla maalid tema kõige erinevamatest aastakäikudest, alates ühest teisel kursusel maalitud portreest kuni kõige viimaseni, mis tehtud spetsiaalselt selle näituse jaoks.  

„Retrospektiiv taskuformaadis, valitud laulud ainult ühel vinüülil, romaan riisiteral – absurdne, aga kutsuv, väljakutse, mis oma võimatuses seab karmid piirangud, aga ühtlasi vabandab välja pea kõik, ning ikkagi annab teatud ülevaate nii või teisiti,“ kommenteerib Ole oma väljapanekut.

„Kui küsida, et miks see teistele peaks huvitav olema, siis minu arvates on võimalus kellegi teekonda jälgida, ükskõik, mis vormis või tehnikas, üks kõige huvitavamaid asju elus üldse. Kui üksikud aktsioonid on kantud veel tegija enesekindlast soovist midagi väita ja näidata, ning asi tundub olevat tema kontrolli all, siis pikemas ajalõigus tõusevad esile pigem sügavamad hoovused ja n-ö tegelikud põhjused, mis suuresti autori kontrolli alt väljas. Vähemalt nii tundub mulle isiklikult“.  

Kaido Ole (1963) on õppinud Eesti Kunstiakadeemias disaini ja maali ning töötanud EKAs joonistamise ja maali õppejõuna ning maaliosakonna professorina. Alates 2010. aastast on ta vabakutseline kunstnik, näitustel esinenud alates 1989. aastast. Kaido Ole on Eesti Kunstnike Liidu liige. Ta on pälvinud muuhulgas Kristjan Raua (1998), Konrad Mäe (2012), Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (1999 ja 2005) ja Valgetähe III klassi ordeni (2014). Ole töid on Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi, Euroopa Parlamendi, ABLV Panga ja Läti Kaasaegse Kunsti Muuseumi ning Angerlehneri Muuseumi kogus. Kunstnikku esindab Temnikova & Kasela galerii.

 

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.


Press
11.03.2022
Nietzschelik nahutaja. Anna Luther. Sirp
https://kultuur.err.ee/1608530521/arvustus-nietzschelik-nahutaja
15.03.2022
Kaido Ole "Pealinna salatist" küll kõhtu täis ei saa. Tiiu Männiste. Sakala
23.03.2022
Kokkupõrge iseendaga. Armin Kõomägi. Eesti Ekspress

Eelmine
Marje Üksine ja Hedi Jaansoo "Kimbutab"
Järgmine
Juss Piho "Ümbermäng"